Trzecia fiolka serum? Coś w tym musi być.

Image

Oto spotkana przypadkiem w Singapurskim parku orchidea. Prawdziwy, jak widać, epifit. Czyli roślina, która używa innej jako podpory, ale raczej nie wyrządza jej krzywdy. Kosmetyk, który dziś opiszę zawiera w sobie ekstrakt z orchidei, ale z innej. Z wanilii. Oto ona.

Image

Ta paskuda akurat nigdy nie zakwitła 😉

Pierwszy post dla dziewczyn jest o  serum, które polubiłam i kupuję.

Serum Alterra z Orchideą z naturalnej kolekcji Rossmanna.

Image

Serum wg producenta przeznaczone jest dla cery dojrzałej i wymagającej, a wg mnie dla każdej. Nawilżające składniki to olej arganowy i roślinna gliceryna. Przed wolnymi rodnikami, a co za tym idzie przed starzeniem, chronią miłorząb, koenzym Q10 i kwas hialuronowy. Natomiast ekstrakty z orchidei (Wanilia Płaskolistna), skrzypu i zielonej herbaty wygładzają. I to jest efekt, który mnie ujął. Efekt wygładzenia jest niesamowity. Skóra jest cudownie gładka. Pozostałe działanie to kwestia długoterminowa i raczej wierzymy albo nie wierzymy.

Dla zainteresowanych zamieszczam skład:

Image

Seria Alterra to oczywiście seria certyfikowana. Posiada niemiecki certyfikat BDIH dla produktów spełniających wyśrubowane normy ekologiczne (o certyfikatach napiszę szczegółowo w osobnym poście).

Image

Ponadto mamy certyfikat Vegan potwierdzające, że kosmetyk nadaje się dla osób na diecie wegańskiej. Może kosmetyków się nie jada, ale weganizm jest jednak sposobem na życie i dotyczy wszelkich obszarów życia.

Image

Serum ma minusiki dwa. Przy nakładaniu się lepi, ale po aplikacji już nie. Może też ściągać twarz, co oczywiście można potraktować jako działanie liftingujące. Ale nie należy zapominać, że serum nakładamy pod krem. Wtedy jest absolutnie fantastycznie. Czyli czepiam się trochę, ale lepiej uprzedzić. Przy zastosowaniu japońskiej metody wklepywania/wciskania kosmetyków w twarz zamiast wcierania (co niszczy, podrażnia i przyspiesza starzenie) efekt ściągający da się zniwelować.

Serum kosztuje między 13 a 17 zł zależnie od promocji i mam nadzieję, że z oferty nie zniknie, jak inne kosmetyki Alterry, gdyż stosunek ceny do jakości jest nie do przebicia.

Nic dodać, nic ująć. Jeśli macie pytania, odpowiem.

Pozdrawiam

About Ola D.

I'm into being ecofriendly and everything bio and organic. Not obsessed yet, trying to be reasonable.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Archiwum

%d bloggers like this: